Polska z Ameryki :: Piszę o Polsce, Ameryce, i o sobie, mieszkając w USA od 1993 roku. ::

Hausner Mowi NIE dla SLD

Lubie Hausnera. Jest to jeden z niewielu politykow SLD ktory stawia dobro panstwa nad dobrem parti. I on sam o tym wie. Co wiec powiedzial SLD? Hausner: SLD nie moze rzadzic. SLD musi sie rozwiazac. Tak. Tak powiedzial Hausner. Troche ostro jak na polityka, ale sie z nim zgadzam. Czytaj artukul na Gazeta.pl — Hausner nie wierzy w reformę SLD – chce nowej partii tworzonej przez młodzież. Po tym wystapieniu Hausner zyskal u mnie pare punktow. SLD nie umie rzadzic panstwem i ta partia nie powinna tego robic — to jest moje zdanie.

Fragment artykulu, mowi Hausner:

- Choć jestem ministrem i wicepremierem, jestem tu jako człowiek lewicy i członek SLD – rozpoczął wystąpienie na zapełnionej po brzegi kilkusetosobowej sali. Przyszli parlamentarzyści, radni i sympatycy Sojuszu.

Zdiagnozował przyczyny słabości SLD: – Jesteśmy perfekcyjną maszynką do wygrywania wyborów. Ale po zwycięstwie zastaliśmy bardzo złożoną sytuację państwa i okazaliśmy się zupełnie bezbronni. Nie umiemy rządzić!

Skrytykował pomysły stopniowych zmian: – To nieprawda, że lewica nadaje się do odmłodzenia. Nie wierzę w to, co robi Krzysztof Janik – “lewica razem” to nierealne i niesłuszne. Trzeba wymiany pokoleniowej. Bo moje pokolenie w partii kształtowało się w PRL, oznacza niereformowalne myślenie gabinetowe, personalne rywalizacje i rozgrywki, produkt aparatu politycznego! Poza tym Sojusz lekceważy wymiar etyczny i społeczeństwo obywatelskie, bezkrytycznie wierzy w państwo i administrację – tak jest ukształtowany. Dlatego wzywam młodych, skrzyknijcie się i załóżcie własną partię! Bez mojego pokolenia na kierowniczych stanowiskach. Taka partia jest Polsce potrzebna, choćby w kontekście radykalizacji prawicy. Joasiu (zwrócił się do Joanny Brzozowskiej – szefowej małopolskiej młodzieżówki Sojuszu), jeśli mnie poprosicie, pomogę.

Ulubiony Cytat

Tematy

Tagi

Archiwum

Czytam (i polecam)

· swojak.info - Polska po emigracji
· Azrael - zwykłe pisanie

Powrót do Polski

  do mojego powrotu do Polski w 2015!

Moje Strony

· kubasek.com
· kacwin.com

Humor

· Humorek

Nowe Wpisy

Zapisz się na listę! Zostaniesz powiadomiony o każdym nowym wpisie na tym blogu.

Currently Reading

Info

© 2001-2024 Stanley Kubasek About me :: Contact me

Najbardziej Popularne

Ja na Twitter

»zobacz więcej

Ostatnie Wpisy