Polska z Ameryki :: Piszę o Polsce, Ameryce, i o sobie, mieszkając w USA od 1993 roku. ::

Inwestycje w Polsce

Jak czytam takie artykuły to chęć powrotu do Polski wzrasta i robi się coraz bardziej możliwa. Mówię tutaj o artykule w BusinessWeek, „Gdzie inwestorzy tłoczą się teraz: Pare lat temu, Środkowa Europa i Rosja były omijane. Już nie.”

Tłumaczę najciekawsze porcje artykułu…

„W końcu, inwestorzy zaczynają patrzeć poza Chiny i Indie, i poświęcają coraz to więcej czasu, energi, i pieniędzy do szybko rozwijających się gospodarek w Środkowej i Wschodniej Europie. Przynajmniej 500 milionow $ siedzi w funduszach które celują ten region, i dużo więcej przyjdzie ze światowych spółek które widzą potencjal w dawnym bloku radzieckim. Z dużym zbiorem kreatywnego technologicznego telentu, i gospodarką rozwijającą się 6 do 9% na rok, Środkowa Europa interesuje „Kapitalistow” małych i dużych.”

„Rosjanie, Polacy, i Rumuni, przodują w kreatywnej pracy która potrzebna jest startującym firmom do rozwijania innowacyjnych produktów.”

„Jedna z miłych niespodzianek dla inwestorów jest Warszawska Giełda. W ostatnim roku, 38 firm zebrało $1.9 milardów dolarów z debiutowania na Warszawskiej giełdzie – jest to drugie miejsce w Europie po Londyńskiej giełdzie. W paźdierniku, ruszyła nowa giełda przygotowana tylko dla technologicznych firm.”

Super się czyta takie wiadomości.

Ulubiony Cytat

Tematy

Tagi

Archiwum

Czytam (i polecam)

· swojak.info - Polska po emigracji
· Azrael - zwykłe pisanie

Powrót do Polski

  do mojego powrotu do Polski w 2015!

Moje Strony

· kubasek.com
· kacwin.com

Humor

· Humorek

Nowe Wpisy

Zapisz się na listę! Zostaniesz powiadomiony o każdym nowym wpisie na tym blogu.

Currently Reading

Info

© 2001-2023 Stanley Kubasek About me :: Contact me

Najbardziej Popularne

Ja na Twitter

»zobacz więcej

Ostatnie Wpisy