Polska z Ameryki :: Piszę o Polsce, Ameryce, i o sobie, mieszkając w USA od 1993 roku. ::

Moja wycieczka do Polski

Wczoraj wróciłem z Polski. Byłem tam dwa i pół tygodnia – z żoną i synkiem. Jakie wrażenia?

Polskie drogi są w fatalnym stanie Mieszkając w Stanach przez długi okres (14 lat), człowiek przestaje doceniać jakość dróg jakie tutaj są. Teraz, po pobycie w Polsce widzę jakie ogromne różnice dzielą te dwa kraje. To dzień i noc. Tutaj, przynajmniej w New Jersey (koło NY), jeździ się praktycznie tylko po autostradach – w odstępie kilku minut można dojechać do kilku albu kilkunastu.

W Polsce autostrad nie ma. Jeździ się po drogach bardzo niebezpiecznych – dwukierunkowych. I to w dodadku w bardzo złym stanie. Czy można jeszcze załatać te łaty?

Pocieszam się że autostrady w Polsce powstaną. I to w niedalekiej przyszłości – dużo ma powstać do Euro 2012. Po pobycie w Polsce, mam lekkie wątpliwości czy to się wszystko uda. Mam nadzieję że tak.

W każdym razie, nie chce sie jezdzic po polskich drogach, plakac sie chce patrzac na nie.

Polska rozwija się bardzo szybko Widać to gołym okiem że Polacy mają coraz więcej pieniędzy. Ładne samochody – a cena benzyny dwa razy droższa jak w USA. Przepiękne sklepy i centra handlowe. No jak się wejdzie do Galeri Krakowskiej (przy PKP), to naprawdę myślałem że jestem tutaj w Stanach.

Jakie się tutaj buduje ładne domki! Super. Sam bym chciał taki mieć. Na taki mnie po prostu tutaj w Stanach nie stać.

Głośno słychać brak rąk do pracy. Ludzie dostają więcej pieniędzy żeby nie odchodzili (wyjeżdżali). Są różne oferty pracy. Nie chce mi się wierzyć ze w Polsce jest jeszcze 12-to procentowe bezrobocie.

Czuję sie bardziej Polakiem niż AmerykaninemW Polsce chociaż dużo mi się niepodoba, wszystko jakieś „swoje”. Ładne widoki. Super miasta – Kraków, Zakopane, Niedzica Zamek (wioska). Dobre jedzenie.

Mój przyjazd do Poski trochę się przybliżył Chociaż jeszcze nie mogę powiedzieć na 100%, ale myślę że do Polski wrócimy z rodzinką. Jeśli dalej Polska będzie się zmieniać na lepsze, to myślę że może nie będzie to w bardzo dalekiej przyszłości. Mógłbym zaryzykować i otworzyć swoją firme w IT (ewntualnie pracować dla kogoś). Myślę że by mi się udało. Na razie to chciałbym mieszkać w Krakowie (ewentualnie we Wrocławiu).

Czy jest mi w Stanach źle? Nie, jest mi bardzo dobrze. Tutaj jest wygodne życie i można osiągnąć dużo. Tylko myślę że w Polsce byłoby bardziej interesująco. W Polsce miałbym więcej wyzwań. Myślę że warto by spróbować. Zobaczymy.

Bylo Fajnie Zwiedziliśmy Kraków, Dębicę, Tarnów, Zakopane, Niedzicę Zamek, Kacwin (gdzie sie wychowałem), podziwialiśmy polskie góry i spokój na polskich wioskach. Można żyć (jak się przywiezie trochę pieniedzy – potrzeba coraz wiecej). Tak więc, z każdym wypadem do Polski jest lepiej.

Ulubiony Cytat

Tematy

Tagi

Archiwum

Czytam (i polecam)

· swojak.info - Polska po emigracji
· Azrael - zwykłe pisanie

Powrót do Polski

  do mojego powrotu do Polski w 2015!

Moje Strony

· kubasek.com
· kacwin.com

Humor

· Humorek

Nowe Wpisy

Zapisz się na listę! Zostaniesz powiadomiony o każdym nowym wpisie na tym blogu.

Currently Reading

Info

© 2001-2023 Stanley Kubasek About me :: Contact me

Najbardziej Popularne

Ja na Twitter

»zobacz więcej

Ostatnie Wpisy