Polska z Ameryki :: Piszę o Polsce, Ameryce, i o sobie, mieszkając w USA od 1993 roku. ::

Polityka w Polsce

Sytuacja polityczna w Polsce zarządów PO-PSL to dzień i noc w porównaniu co było za PiS-S-LPR. Sytuacjapowróciła do normy. Nie ma już ciągłych wojen, ciągłych powrotów do przeszłości,nie ma mowy o układach, itd. Jest dobrze. Z tej poprawy jestem bardzo zadowolony.
 
Ale jak patrzę na przyszłość,to boję się ze PiS może powrócić. Zawsze jest tak że po jakimś czasie partiarządząca zaczyna tracić w sondażach. Potyka się i ludzie zaczynają mieć złąopinię. Myślę że tak nie bedzię tym razem, ale ryzyko jest.
 
No a co jeśli notowania POpójdą na łeb na szyje?! No właśnie. W Polsce w tej chwili nie ma drugiej “dobrejdla Polski” partii. PiS już miało szansę i tylko pogorszyło sytuację Polski; SLDidzie w złą strone (wydawało się że Napieralski sytuacje poprawi, ale ją tylko pogorsza); PSL jakoś przetrwa, ale zawsze będzie potrzebną,”wiejską” partią. Co dalej? Pustka…
 
Dlatego podobają mi się takieruchy jak Polska XXI, powrót do polityki Piskorskiego, czy zapowiedź o zalozeniunowej centrolewicy Rosatiego. Chciałbym żeby coś z tego wypaliło. Chciałbym żebytaka partia zdobyła 10+ procent w wyborach. Bo to by była poważna opozycja.Partia na którą mógłbym głosować i mieć prawie pewność że nie posunie Polskę dotyłu. Dyskusja polityczna przesunęła by się na tematy gospodarki, polepszeniasytuacji biznesowej, szkolnictwa, itd. Po prostu, chciałbym żeby duskusjapolitczna w Polsce zaczęła się koncentrować na poważnych wyzwaniach dlaPolski i jak najlepiej to osiągnąć.
 
Co tak naprawdę mi się marzy toby w każdej partii były prawybory. To żeby były wybory 1-dno mandatowe do sejmu.To żeby w końcu znieść dyscyplinę partyjną — wtedy posłowie (bardziej) głosujątak jak myślą. Taka sytuacja sprawdza się w USA i ja uważam że jest to dużo lepszerozwiązanie.
 
No a w Polsce jest jak jest, noi młodzi odwracają się od polityki.

One Response to “Polityka w Polsce”

  1. Podzielam w 99% Twoje poglądy. Nie mam jedynie pewności, czy system amerykański sprawdziłby się tak samo w Polsce. Sprawa do dyskusji. Imponująca jest Twoja rzeczowa wiedza i świadomość na temat sytuacji w Polsce. Pozdrawiam i życzę wszystkiego jak najlepszego.

Ulubiony Cytat

Tematy

Tagi

Archiwum

Czytam (i polecam)

· swojak.info - Polska po emigracji
· Azrael - zwykłe pisanie

Powrót do Polski

  do mojego powrotu do Polski w 2015!

Moje Strony

· kubasek.com
· kacwin.com

Humor

· Humorek

Nowe Wpisy

Zapisz się na listę! Zostaniesz powiadomiony o każdym nowym wpisie na tym blogu.

Currently Reading

Info

© 2001-2024 Stanley Kubasek About me :: Contact me

Najbardziej Popularne

Ja na Twitter

»zobacz więcej

Ostatnie Wpisy