Polska z Ameryki :: Piszę o Polsce, Ameryce, i o sobie, mieszkając w USA od 1993 roku. ::

Polska On Sale (na przecenie)

Latem 2008 roku, kiedy udało misię odwiedzić Polskę, dolar był po 2 złote. Teraz sięga prawie 4. Za tego samegodolara mogę kupić dwa razy więcej!
 
Czy to dobrze czyźle?
 
I dobrze i źle. Ja uważam żedobrze. Nie ze względu na to że dla mnie jest lepiej. Lepiej, bo Polskagospodarka zrobiła się bardziej konkurencyjna! Zagraniczni inwestorzy którzypłacą w złotówkach, teraz dostają zniżkę. Za euro które dostajemy można zbudowaćdużo więcej. Tak więc dla inwestorów, Polska stała sie dużo tańsza. I to jest ibedzie atutem dla Polski.
 
Oczywiście są też złe strony.Polacy czują się biedniejsi. Ci co zaciągneli kredyty w innych walutach mogą byćw tarapatach. Niestety, co wydaje się za dobre, a tak było zaciąganie kredytów,przeważnie jest. Za ryzyko się płaci. I teraz tak jest. Ja nie rozumiałem jakceny mieszkań w niektórych miastach były wyższe niż tutaj w USA. Powstał bubel,i jeśli złoty będzie taki słaby, to Polskę czeka poważny kryzys. Może byćjeszcze dużo gorzej.
 
Co z walutą euro? Ja jestem zajej przyjęciem, ale w sytuacji kryzysu myślę że opóźnienie tego procesu jest dlanas wskazane. Ci co są w euro są podzieleni. Niektóre państwa jak Grecy i Włochychętnie by euro opuścili. Słowacy na razie sie cieszą. Na razie. Ale jakoinwestor, jak mam płacić komuś 2 razy tyle co w Polsce, to wybieram Polskę. Imyślę że Polska będąc poza euro, chociaż teraz przeżywa kryzys, z tego kryzysuwyjdzie szybciej niż Słowacja i inne kraje euro.

Ulubiony Cytat

Tematy

Tagi

Archiwum

Czytam (i polecam)

· swojak.info - Polska po emigracji
· Azrael - zwykłe pisanie

Powrót do Polski

  do mojego powrotu do Polski w 2015!

Moje Strony

· kubasek.com
· kacwin.com

Humor

· Humorek

Nowe Wpisy

Zapisz się na listę! Zostaniesz powiadomiony o każdym nowym wpisie na tym blogu.

Currently Reading

Info

© 2001-2024 Stanley Kubasek About me :: Contact me

Najbardziej Popularne

Ja na Twitter

»zobacz więcej

Ostatnie Wpisy