Polska z Ameryki :: Piszę o Polsce, Ameryce, i o sobie, mieszkając w USA od 1993 roku. ::

Wymiar sprawiedliwości: Dużo do poprawy

Wkurzyłem się wczoraj naPolskę. Dokładniej, wkurzyłem się na wymiar sprawiedliwości w Polsce. Tak niemoże być. To musi się zmienić. Poczucie bezpieczeństwajest podstawą dobrego życia. Jest podstawą zdrowego społeczeństwa. Niestety,dużo jest jeszcze w Polsce do zrobienia.
 
Zgwałcona dziewczyna zostawionabez pomocy. To jest nie tylko bulwersujące ale też bardzo nieodpowiedzialne. Niemówię tutaj o zamknięciu przestępców tak od zaraz. Ale zakaz zbliżania się dopokrzywdzonej powinien byćwprowadzony od zaraz! Nie rozumiem jak można było tak postąpić w tym przypadku…
 
Zachowanie prokuratora jestbardzo krzywdzące. Jak ta dziewczyna powinna się czuć bezpiecznie?! Czy porażeniana ciele nie są wystarczającym dowodem?! Skandal! Naprawdę nie mogę w touwierzyć! Ta sprawa nie tylkokrzywdzi tej dziewczyny, ale praktycznie cały wymiar sprawiedliwości. Wiem żenie wszędzie tak jest, ale myślę że dzieje się to częściej niż to widzimy wtelewizji.
 
Tutaj pachnie mi to korupcją.Inaczej tego nie mogę wytłumaczyć.
 
Osoba poszkodowana powinnabyć pod szczególną opieką. Nieważne czy jest wyrok czy nie. Nie ważne czy są to tylko pomówienia. Jestzgłoszenie, strach, to powinno wystarczyć żeby otrzymać pomoc. Tylko wtedy będzie możnaoczyścić społeczeństwo odnieczystych spraw i ludzi.
 
Poczucie odpowiedzialnościspołecznej jest w domenie ludzi, mieszkańców. Ale jest to obecnie blokowaneprzez wymiar sprawiedliwości. Ludzie tylko wtedy będą bardziej reagować jak będą pewni że im się nic nie stanie. Że nie będziezemsty. Niestety, w Polsce jeszcze tak nie jest.Brudne sprawy pozostają w cieniu… Przestępstwa nie sązgłaszane….
 
Dużo do zrobienia. Te sprawyzajmują czas. Od razu tych zmian nie da się wprowadzić. Ja o tym wiem. Mam tylkonadzieję że Polska i Polacy będą się posuwaćw kierunku pospolitej odpowiedzialności. Że policja i społeczeństwo ze sobą współpracują.  Widzisz coś, daj nam znać; my mamy cię pod opieką.

One Response to “Wymiar sprawiedliwości: Dużo do poprawy”

  1. Dodam jeszcze, że w momencie gdy odważysz się zgłosić coś na Policję jako świadek, to potem jesteś targany na przesłuchania bez końca, a do tego musisz się tak tłumaczyć jakbyś był potencjalnym podejrzanym. Wiem o czym mówię, bo zdarzyło mi się coś takiego osobiście, dwa lata temu.

Ulubiony Cytat

Tematy

Tagi

Archiwum

Czytam (i polecam)

· swojak.info - Polska po emigracji
· Azrael - zwykłe pisanie

Powrót do Polski

  do mojego powrotu do Polski w 2015!

Moje Strony

· kubasek.com
· kacwin.com

Humor

· Humorek

Nowe Wpisy

Zapisz się na listę! Zostaniesz powiadomiony o każdym nowym wpisie na tym blogu.

Currently Reading

Info

© 2001-2024 Stanley Kubasek About me :: Contact me

Najbardziej Popularne

Ja na Twitter

»zobacz więcej

Ostatnie Wpisy