Polska z Ameryki :: Piszę o Polsce, Ameryce, i o sobie, mieszkając w USA od 1993 roku. ::

500 Dni Rządu

Czy rząd Platformy się sprawdza? Czy idziemy w dobrym kierunku? Czy ten rząd jest lepszy od PiSowskiego. Czy może być lepiej?

Tak. Tak. Tak. Tak.

Rząd się sprawdza. Może się wydawać że jest dużo PR a mało rezultatów. Ja się z tym nie zgadzam. Myślę że rząd jest w miarę aktywny. Reforma służby zdrowia (zawetowana :-( ); reforma szkolnictwa (6-o latki do szkoły; weto odrzucone :) ), przyspieszenie prywatyzacji; ułatwienia w prowadzeniu gospodarczym; jeszcze parę innych rzeczy.

Idziemy w dobrym kierunku. Wydaje mi się że tak. PiS krzyczy że demokracja jest zagrożona. Jest odwrotnie. PO próbuje więcej władzy oddać w teren. Chciałbym żeby to jeszcze bardziej przyspieszyć: więcej władzy gminom, powiatom, i województwom. Poza tym, wydawanie pieniędzy z UE przyspiesza. Kryzys wydaje się być w “miarę” opanowany, przynajmniej na razie — tutaj akurat wydaje mi się że rząd mógłby być bardziej aktywny.

Ten rząd to niebo i ziemia od poprzedniego. Nie jest perfekt. Rządzenie z PSL nie jest optymalne. Wolałbym bardziej liberalne i odważniejsze rządzenie. Więcej zmian. PSL i pan prezydent na to nie pozwalają.

Są w tym rządzie dobrzy ministrowie. Lubię minister rozwoju regionalnego Bieńkowską, ministra zagranicznego Sikorskiego, ministra skarbu Grada, ministra infrastruktury Grabarczyka, ministra sportu Drzewieckiego, i wiceministra gospodarki Szejnfelda. Lubię też Boniego. Nie jestem przekonany do Kopacz, Czumy, Rostowskiego, Hall, Fedak, czy Pawlaka. Nie lubię Sawickiego. Myślę że słabą robotę robi Schetyna.

Mogłoby być lepiej. Oczywiście. Niektórych ministrów pasowałoby by wymienić. Kryzys krzyżuje plany. Można by lepiej się z nim rozprawić — bardziej pro-rozwojowo. Chciałbym żeby więcej było robione na temat zmiany konstytucji: wyborów jednomandatowych (wybierać ludzi a nie partie); podziału władzy na premiera albo prezydenta; i jeszcze więcej władzy w rękach samorządów. Niepokoją mnie plany podwyżki podatków.

W każdym razie nie jest źle. Reputacja Polski za rządów PO się polepszyła. Ja śpię spokojnie z tym rządem.

One Response to “500 Dni Rządu”

  1. Hej, ja też śpię lepiej z obecnym rządem i mimo, że zastrzeżeń mam dużo więcej niż te, które wyżej nadmieniłeś, to nie ulega wątpliwości, że jako wyborca będę swoim głosem Tuska popierać. Akurat tyle mogę zrobić :) Co do czystki, to ja bym jeszcze odstawił Sławomira Nowaka, który doprowadza do wielu konfliktów i nieporozumień między premierem i prezydentem. Ten facet jest potwornym mąciwodą, a to z kolei robi niedobry szum medialny Tuskowi. Pani Pitera powinna już dawno polecieć, robi Platformie dużo szkody wizerunkowej, a poza tym, jako minister od spraw korupcji wg mnie nie robi nic. Pan Drzewiecki od sportu (sorry, Staś) przedstawia żenująco niski poziom i robi wrażenie (oczy, policzki) osoby ostro balangującej nocami (mówiąc w sposób oględny). Nie jestem przeciwnikiem dowolnie spędzania wolnego czasu, nie o to chodzi. Nie chciałem walnąć brutalnie tego, co mam na myśli, a mam na dzieję, że Ty mnie zrozumiałeś :) Nie podoba mi się w ogóle ta zbita kupka kumpli wokół premiera, ze Schetyną na czele. To nie wróży najlepiej. Z kolei poczynań wielu innych ministrów nie znam, są “pochowani” i trudno ich pracę ocenić. Komunikacja rządu z wyborcami i informacja o rzeczywistych pracach jest fatalna. To moja, indywidualna ocena. Pozdrawiam.

Ulubiony Cytat

Tematy

Tagi

Archiwum

Czytam (i polecam)

· swojak.info - Polska po emigracji
· Azrael - zwykłe pisanie

Powrót do Polski

  do mojego powrotu do Polski w 2015!

Moje Strony

· kubasek.com
· kacwin.com

Humor

· Humorek

Nowe Wpisy

Zapisz się na listę! Zostaniesz powiadomiony o każdym nowym wpisie na tym blogu.

Currently Reading

Info

© 2001-2023 Stanley Kubasek About me :: Contact me

Najbardziej Popularne

Ja na Twitter

»zobacz więcej

Ostatnie Wpisy