Polska z Ameryki :: Piszę o Polsce, Ameryce, i o sobie, mieszkając w USA od 1993 roku. ::

Dolina Krzemowa w Krakowie

Czasami powątpiewam czy mój powrót do Polski w 2015 dojdzie do skutku. Pojawiają się minusy. Dużo niepewności. Ale od czasu do czasu są też dobre wieści!

Takie jak ta. :)

Kraków chce być drugą Doliną Krzemową

Małopolski Park Technologii Informacyjnych,bo tak będzie się nazywała strefa przy kampusie UJ powstanie na 12 tys. mkw. i będzie kosztował ok. 110 mln zł, z czego 76 mln wyłoży Unia Europejska. Projekt ma zostać zrealizowany do 2012 roku, a specjaliści z Krakowskiego Parku Technologicznego przewidują, że do Pychowic przeniosą się wtedy najbardziej znane na świecie firmy informatyczne.

W Pychowicach funkcjonuje już Motorola,Onet i Ericpol. To jednak dopiero początek – mówi Sławomir Kopeć, prezes KPT. -Założenie jest takie, że stworzymy tu warunki i zaplecze infrastrukturalne potrzebne dla działalności innych firm – dodaje. Oprócz parku technologicznego Pychowice będą też centrum innowacji i centrum szkoleniowym, które powstanie przy współpracy największych krakowskich uczelni: UJ, AGH i Politechniki. -pisze “Gazeta Krakowska”

To olbrzymia szansa dla Krakowa, ale i dla krakowskich uczelni. Mamy wszelkie warunki, aby stać się drugą doliną krzemową – mówi. – Kraków jest atrakcyjnym miejscem, możemy się pochwalić świetnymi informatykami i inżynierami wykształconymi przez krakowskie uczelnie. Brakowało tylko solidnego zaplecza czyli miejsca, gdzie mogłyby razem działać i spotykać się technologie i nauka.Teraz takie miejsce powstaje w Pychowicach – komentuje się prof. Krzysztof Zieliński. z AGH.

Co tu dużo mówić. Jeśli ta dolina powstanie i wypali, to będzie OGROMNY plus dla mnie. Ja oczywiście mam nadzieję że jak wrócę do Polski to będę mógł łatwo znaleźć prace albo założyć swoją firmę. Jestem informatykiem/programistą, i jeśli wytworzy się dobra atmosfera wokół tych technologi to może być tym decydującym faktem który zdecyduje o powrocie.

Fajnie czytać takie artykuły.Trzymam kciuki.

Źródło
Kraków chce być drugą Doliną Krzemową, Gazeta Krakowska

4 Responses to “Dolina Krzemowa w Krakowie”

 1. Hej, ja też trzymam kciuki, żeby wszystko się ułożyło tak jak sobie wymarzyliście. Tak tylko sobie myślę, czy nie byłoby takiej możliwości, żebyście najpierw przyjechali np. na rok, bez całkowitego likwidowania obecnego życia? To tylko sugestia. Ale kciuki trzymam, mocno :)

 2. Staś says:

  Kosmita,
  Zgadzam się. Taką opcje rozważamy, choć to trochę komplikuje sprawy. Nie wiem czy nie lepiej po prostu wyjechać na 2 lata (minimum), i gdy naprawdę nie da się wytrzymać, :-) , to jest opcja żeby wrócić. Na razie się tym nie przejmuje…
  Dzięki za Twoje komentarze! :-)

 3. Swojak says:

  Stasiu, moim zdaniem za kilka lat Polska będzie jednym z najciekawszych miejsc do pracy w świecie zachodnim (pomijam Azję – tam, moim zdaniem, będzie superciekawie).Mam nadzieję, że obecnie jesteś w stanie odkładać i inwestować sporą część swojego wynagrodzenia. Pieniądze mogą Ci być potrzebne na samodzielny start w Polsce. Ponadto, uważam, że rok lub dwa przed rozpoczęciem swojej działalności w Polsce warto odświeżyć i rozbudować sieć kontaktów biznesowych.Ja wróciłem do Polski w ubiegłym roku i planuję ruszać ze swoim biznesem za kilka lat. Póki co mam bardzo dobre warunki pracując w Polsce dla amerykańskiej firmy, z którą jestem związany od wielu lat. Zatem odkładam pieniądze, rozwijam sieć kontaktów i dokształcam się.

 4. Staś says:

  Swojak!
  Ja patrze na to w ten sposób… są plusy i minusy dla Polski i dla USA… Na razie więcej plusów, przynajmniej dla mnie ma USA… Polska ma tez swoje plusy, ale ma zdecydowanie więcej minusów… Mam nadzieje ze te proporcje minus/plus będą się wyrównywać, co otworzy mi drogę do powrotu. :-)
  Super ze Tobie się udaje! Tez chciałbym na początek pracować dla zagranicznej firmy, a później ewentualnie pójść solo.

Ulubiony Cytat

Tematy

Tagi

Archiwum

Czytam (i polecam)

· swojak.info - Polska po emigracji
· Azrael - zwykłe pisanie

Powrót do Polski

  do mojego powrotu do Polski w 2015!

Moje Strony

· kubasek.com
· kacwin.com

Humor

· Humorek

Nowe Wpisy

Zapisz się na listę! Zostaniesz powiadomiony o każdym nowym wpisie na tym blogu.

Currently Reading

Info

© 2001-2024 Stanley Kubasek About me :: Contact me

Najbardziej Popularne

Ja na Twitter

»zobacz więcej

Ostatnie Wpisy