Polska z Ameryki :: Piszę o Polsce, Ameryce, i o sobie, mieszkając w USA od 1993 roku. ::

Wydarzenia Polityczne

BuzekHistoryczny moment. Wielki sukces polskiej dyplomacji. Oznaka, że jednak coś w Europie mamy do powiedzenia. Mój ulubieniec Buzek na wysokiej pozycji. Bardzo się z tego faktu cieszę.

Piskorski i SDCoś się dzieje. Myślę że Piskorski może coś namieszać! I bardzo dobrze. Ostatnio jest trochę zastój: partie się nie zmieniają. Trochę więcej konkurencji może pomóc. Ja dalej oczekuje prawyborów w partiach i jednomandatowych wyborów do sejmu. Obserwuję ten ruch Piskorskiego i zobaczymy… może to być moja partia!

PrywatyzacjaJa jestem za najszybszą prywatyzacją spółek państwowych: czym mniej polityki w firmach tym lepiej. Dlatego podoba mi się plan pana ministra Grada. Trochę mniej polityczne zapowiedzi Tuska i Schetyny na temat KGHM. Grada uważam za jednego z najbardziej kompetentnych ministrów i szkoda by było gdyby premier go odwołał. Przyspieszyć prywatyzację!

Egzekwowanie PrawaTo mi się w Polsce bardzo nie podoba. Uprawienie polityki z egzekwowania prawa. Prawo jest jedno i powinno być egzekwowane. Ktoś prawo łamie, to ponosi konsekwencje. Tak jest tutaj w USA. Niestety w Polsce tak nie jest. Dla jednych, jeśli policja używa siły to jest źle; jeśli nie interweniuje to też źle (gdzie była policja?). Niestety politycy w Polsce, razem z p. Prezydentem, używają takich sytuacji do uprawiania polityki.

Ulubiony Cytat

Tematy

Tagi

Archiwum

Czytam (i polecam)

· swojak.info - Polska po emigracji
· Azrael - zwykłe pisanie

Powrót do Polski

  do mojego powrotu do Polski w 2015!

Moje Strony

· kubasek.com
· kacwin.com

Humor

· Humorek

Nowe Wpisy

Zapisz się na listę! Zostaniesz powiadomiony o każdym nowym wpisie na tym blogu.

Currently Reading

Info

© 2001-2024 Stanley Kubasek About me :: Contact me

Najbardziej Popularne

Ja na Twitter

»zobacz więcej

Ostatnie Wpisy