Polska z Ameryki :: Piszę o Polsce, Ameryce, i o sobie, mieszkając w USA od 1993 roku. ::

Przemeblowanie w rządzie

Dużo się dzieje ostatnio w polskiej polityce. Bardzo dużo. Mi ostatnie ruchy Tuska bardzo się podobają. Szkoda tylko że potrzeba było afery żeby te zmiany dokonać. Ale i to dobre. (Nie, nie próbuję powiedzieć że ta afera to dobra sprawa.)

Schetyna. Ja za bardzo nie rozumiem dlaczego Tusk obdarza swoją miłością tego polityka. Dla mnie jest on takim zwykłym “Zenkiem”. Ja nie uważam pana Schetynę za wybitnego polityka. Dawałem mu szanse. Myślałem że się wykaże jako minister MSWiA — bardzo ważnego ministerstwa. Ale on po prostu dużo obiecuje a niedużo z tego wynika. Ja jakoś efektów jego pracy nie widzę. Sołectwa miały dostać więcej władzy. Gdzie ten projekt jest? Miały być metropolie? ??? Dlatego ciesze się że odchodzi. I mam nadzieję że jego następcą będzie polityk który będzie miał siłę polityczną do wprowadzania zmian. Najbardziej sprawdzonym i najlepszym kandydatem byłby Biernacki. Słyszę Miller. Ma dobrą opinie. Może być dobry — ale też ryzykowny.

Czuma. Bardzo dobrze że Tusk dostał argument żeby go wywalić. Czuma nie nadaje się na tak ważne stanowisko. Za dużo wpadek. Za dużo się tłumaczy. Nie ma kompetencji. Ćwiąkalski wróć! Tak słyszę. Jestem za. Chociaż w to wątpię. To byłoby przyznanie się do winy pana Tuska. A politycy raczej tego nie robią. Cimoszewicz? Jestem za, chociaż nie wiem czy ma kompetencje do tego i czy by się zgodził.

Drzewiecki. Dobrze mu szło. Ale popełnij też dużo błędów, m.i.n, wojna z PZPN. Podobał mi się jego zapał do pracy, jego miłość do sportu. Trochę będzie go brakowało przed Euro.

Szejnfeld. Jego najbardziej mi szkoda. Jak napisałem na twitterze, jest (był) to najbardziej efektywny polityk w rządzie Tuska. Wprowadził bardzo dużo zmian które ułatwiają życie przedsiębiorcom. On ich rozumiał. I wprowadzał zmiany. Udawało mu się. Mam nadzieję że wróci bo jeszcze jest baaardzo dużo do zrobienia w tym kierunku. Chociaż też w to wątpię.

Chlebowski. To jest polityk z 1-szej półki. Kompetentny. Nie łatwy do pokonania w argumentach. Myślę że Tusk nie jest taki głupi i nie zepchnie go na 2-gi plan. On jest po prostu potrzebny Platformie.

Duże zmiany. Potrzebne zmiany. Mam nadzieję że Tusk postawi na kompetentnych fachowców którzy odbudują zepsute “image” i nie będą się bać wprowadzać potrzebnych zmian. Okaże się już wkrótce.

One Response to “Przemeblowanie w rządzie”

  1. Pistacjowy Kosmita says:

    Hmm, muszę Ci wyznać, że ja mam nieco inne odczucia na temat całej tej sytuacji, a także co do poszczególnych polityków. Po pierwsze jestem zdania, że Tusk zawdzięcza tym wszystkim którzy byli/są w jego najbliższym otoczeniu bardzo wiele i to są wszelakie zależności, o których szczegółowo nigdy się tak naprawdę nie dowiemy. Dlatego uzyskali w rządzie istotne stanowiska. Mam na myśli właśnie Schetynę, Drzewieckiego, Chlebowskiego, Nowaka, Piterę itd. Jedni przez lata usłużnie dla niego zasuwali i urabiali teren, żeby mógł dzisiaj być premierem. Inni finansowali to, co trzeba było finansować. Nikt niczego nie robił charytatywnie i każdy liczył, że któregoś dnia będzie swoje kupony odcinał. Większość z nich to ludzie interesu. Nie widzę ani jednego prawdziwego społecznika, poza Palikotem, Piesiewiczem i Kutzem, ale oni nigdy nie byli w rządzie. Tusk tych swoich kumpli zna jak własną kieszeń i nic nie jest dla niego zaskoczeniem. No, może fakt, że tak głupio dali się wpuścić w maliny, bo pewnie liczył na to, że są bardziej cwani. W moich oczach polityka to cyniczna gra o interesy ludzi, którzy dorwali się do władzy. Czasem parę miedziaków spadnie dla narodu, żeby się za bardzo nie buntował i to wszystko. Kompetentni i uczciwi ludzie nie pchają się do polityki, a wręcz jej unikają. To oczywiście moje subiektywne zdanie i domyślam się, że Twoje jest nieco inne, ale szczerość zobowiązuje :)

Ulubiony Cytat

Tematy

Tagi

Archiwum

Czytam (i polecam)

· swojak.info - Polska po emigracji
· Azrael - zwykłe pisanie

Powrót do Polski

  do mojego powrotu do Polski w 2015!

Moje Strony

· kubasek.com
· kacwin.com

Humor

· Humorek

Nowe Wpisy

Zapisz się na listę! Zostaniesz powiadomiony o każdym nowym wpisie na tym blogu.

Currently Reading

Info

© 2001-2024 Stanley Kubasek About me :: Contact me

Najbardziej Popularne

Ja na Twitter

»zobacz więcej

Ostatnie Wpisy