Polska z Ameryki :: Piszę o Polsce, Ameryce, i o sobie, mieszkając w USA od 1993 roku. ::

41% – Yes! Yes! Yes!

Jestem dzisiaj dumnym Polakiem. Wczoraj i dzisiaj czuję się bardzo szczęśliwy i zadowolony. Naród polski podołał wyzwaniu. Polacy wybrali najlepiej jak mogli. Mogło być nawet lepiej (samodzielne rządy PO), ale też mogło być dużo gorzej (zwycięstwo PiS).

Dlaczego jestem taki zadowolony?

1. PO-PSL będzie miało większość!- jest to obecnie najlepsza z możliwych koalicji

2. Dowidzenia dla Leppera i Giertycha!- to jest też bardzo duży sukces; sejm przez to powinien stać na wyższym poziomie

3. Wysoka frekwencja i obudzenie się polskiej młodzieży- to naprawde dobrze świadczy i jest to bardzo dobra prognoza na przyszłość

Oglądaliśmy razem z żoną to co się wczoraj działo z wielkim zainteresowaniem. Trochę było dziadostwa z PKW, ale dało się przeżyć. Wracaliśmy właśnie z parku (tutaj w Stanach było 20 parę stopni temperatury), i musiałem trochę przyspieszyć… bo zbliżała się godzina 4:55! No i zdążyliśmy… na ogłoszenie wyników! Poskakałem sobie trochę. I było też głośne YES, YES, YES! Tak, bardzo mnie te wyniki wyborów zadowoliły.

Tak więc Platforma, do roboty! Jest dużo do zrobienia.

Potrzeba…- posprzątać po 2-óch straconych latach rządów PiSu- odbiurokratyzować Polskę- obniżyc podatki- oddać więcej władzy samorządom (decentralizacja państwa)- przyspieszyć budowę lepszej infrastruktury (stadiony, drogi, kolej)- odbudować reputację Polski i rządu za granicą i także w Polsce

Myślę że będzie bardzo dobrze. A bałem się że jeśli wygra PiS to mogę nie wrócić do Polski. Teraz ten przyjazd może się trochę przyspieszyć. :-) ))

Nie można jednak błądzić w obłokach: Nie ma perfekcyjnej władzy. Platforma nie uchroni się od błędów. Po prostu inaczej się nie da jeśli chce się coś zmienić. Ale już wiem że będą to inne rządy. Wiem że będzie to inna władza. I wiem że Polska zmieni się na lepsze. Trzymam za to kciuki!

Ulubiony Cytat

Tematy

Tagi

Archiwum

Czytam (i polecam)

· swojak.info - Polska po emigracji
· Azrael - zwykłe pisanie

Powrót do Polski

  do mojego powrotu do Polski w 2015!

Moje Strony

· kubasek.com
· kacwin.com

Humor

· Humorek

Nowe Wpisy

Zapisz się na listę! Zostaniesz powiadomiony o każdym nowym wpisie na tym blogu.

Currently Reading

Info

© 2001-2024 Stanley Kubasek About me :: Contact me

Najbardziej Popularne

Ja na Twitter

»zobacz więcej

Ostatnie Wpisy