Polska z Ameryki :: Piszę o Polsce, Ameryce, i o sobie, mieszkając w USA od 1993 roku. ::

Wycieczka do Polski

Za niedługo czeka mnie kolejna wycieczka do Polski. Ostatni raz byłem w tamtym roku. Czy cos sie zmienilo od tego czasu? Jestem w miare “oczytany” w polskiej prasie i ogólnie wiem co się w Polsce dzieje. Za dużo się nie zmieniło, ale trochę tak…

Drogi Jak nie było to nie ma. Ale nie można oczekiwać dużych zmian “tak o”. Coś tam rusza. Myśle że przed 2012 będą “poważne” zmiany. Właśnie przed chwilą przeczytałem o ciekawym odcinku 3.5km drogi-mostu, Stary Sącz: obwodnica i nowatorski most. Akurat uda mi się ten nowoczesny most przetestować. Dobre to i to… :-)

Dolar Rok temu byl chyba 2.70. Teraz 2! Nieciekawie jak przyjeżdża się ze Stanów. Polska po prostu zrobiła się droga. Jak mi przyjdzie tankować za ponad $100 to nie jest to przyjemne. :-( Trudno mi sobie wyobrazić jak Polacy znajdują pieniądze… Na pewno nie jest łatwo. Chociaż tutaj w USA też jest nieciekawie. Amerykanie zakochani są (chyba byli :-) ) w tzw SUVs, czyli dużych samochodach, do których też teraz trzeba dużo ładować. W Polsce narzekają na ceny benzyny — tutaj w tamtym roku benzyna byla gdzieś $2.50, teraz koło $4. Prawie dwa razy tyle!

Drożyzna Jest to szczególnie widoczne dla “zagranicznych” takich jak ja. Nie dziwię sie dlaczego elektronika i artykuły gospodarstwa domowego, i samochody “ida” do polski masowo. Jak ostatnio wysyłałem paczkę to ledwo do tego sklepu wszedłem. Tak byl załadowany że ledwo można było przejść! Jeszcze nigdy czegoś takiego nie widziałem. :-) Pewnie za niedługo na zakupy do USA bedą przyjeżdzać z Polski! Nie do pracy, bo już można zarobić amerykańskie pieniądze w Polsce, tylko po towar za pół ceny.

Więc po co jechać do Polski? :-) Dobre pytanie. Ale myślę że warto. Warto zaobserwować te zmiany na własne oczy. Warto przyjrzeć się wszystkiemu z bliska. Warto po prostu odwiedzić dom. Tego już się tak na dolary nie przelicza.

Ulubiony Cytat

Tematy

Tagi

Archiwum

Czytam (i polecam)

· swojak.info - Polska po emigracji
· Azrael - zwykłe pisanie

Powrót do Polski

  do mojego powrotu do Polski w 2015!

Moje Strony

· kubasek.com
· kacwin.com

Humor

· Humorek

Nowe Wpisy

Zapisz się na listę! Zostaniesz powiadomiony o każdym nowym wpisie na tym blogu.

Currently Reading

Info

© 2001-2024 Stanley Kubasek About me :: Contact me

Najbardziej Popularne

Ja na Twitter

»zobacz więcej

Ostatnie Wpisy