Polska z Ameryki :: Piszę o Polsce, Ameryce, i o sobie, mieszkając w USA od 1993 roku. ::

Powroty – zaczynają wracać

Ostatnio w iTVN był reportaż o powrotach Polaków z Anglii. Tak, Polacy zaczynają wracać i to zjawisko się nasila. I myslę że będzie się nasilało.

Czy to dlatego że Platforma wygrała i rządzi? Napewno coś w tym jest. Sam wiem ze gdyby PiS wygrał, to by mi chęć do powrotu zmalala. Polacy uwierzyli Platformie, i chociaż słyszę narzekania że dużo naobiecywali a nic nie robią, to jednak jest duża nadzieja na zmiany. No i one już są! Już nie ma takiego cyrku jak za rządów PiSu z Lepperem i Giertychem. Jest po prostu lepsza atmosfera do przyjazdu i to jest ważne.

Ale atmosfera polityczna to nie jest główny powód. Głównym powodem jest polska gospdarka i mocny złoty. Po prostu, coraz mniej opłaca się pracować za granicą! Poza tym, od pierwszych wyjazdów do Anglii w 2004 minęło już parę lat. Przez te lata udało się Polakom zarobić trochę i teraz próbują przebić sie do polskiego rynku pracy. A ten robi sie coraz bardziej chłonny i coraz lepiej wynagradzający.

Jeśli można i w Polsce dosyć dobrze zarobić i dobrze (lepiej) żyć, to dlaczego bląkać się po świecie? I na to fundamentalne pytanie “polonusi” odpowiadają sobie twierdząco. I wracają.

Tak jest i w moim przypadku. Ważne dla mnie jest żeby polska polityka była na jakimś w miarę dobrym poziomie. Ważne jest żeby Polska posuwała się w dobrym kierunku. Ważne też jest żeby ten postęp był szybki. Ale najważniejsze jest to żebym mógł w Polsce znaleźć dobrą pracę która zapewni mi wygodne życie. Jesli tak nie będzie, to po co mi się z USA ruszać, gdzie to narazie mam? Poczekamy zobaczymy. Mój cel 2015 się nie zmienił. A może zmieni się po tegorocznych wakacjach w Polsce? Wątpie. :-)

Ulubiony Cytat

Tematy

Tagi

Archiwum

Czytam (i polecam)

· swojak.info - Polska po emigracji
· Azrael - zwykłe pisanie

Powrót do Polski

  do mojego powrotu do Polski w 2015!

Moje Strony

· kubasek.com
· kacwin.com

Humor

· Humorek

Nowe Wpisy

Zapisz się na listę! Zostaniesz powiadomiony o każdym nowym wpisie na tym blogu.

Currently Reading

Info

© 2001-2024 Stanley Kubasek About me :: Contact me

Najbardziej Popularne

Ja na Twitter

»zobacz więcej

Ostatnie Wpisy